Twierdza w historii zajmuje bardzo ważne miejsce, jest obiektem interesującym, wyjątkowym zabytkiem budownictwa militarnego z unikalnymi rozwiązaniami technicznymi, bogatą historią i tajemnicami.

Twierdza Josefov nie jest wyjątkiem. Oczywiście i tutaj możemy podziwiać potężne mury obronne otoczone głęboką fosą a wszystko poprzeplatane podziemnymi tunelami.

Budowę Twierdzy Josefov rozpoczęto w 1780 roku na polecenie cesarza austriackiego Józefa II. Projekt i początkowy nadzór nad budową powierzono francuskiemu inżynierowi Claude Benoit Chevalier de St. Luis de Duhamel Querlonde. Budowę ukończono w 1787 roku i twierdza mogła spełniać swoją rolę.

Jej głównym zadaniem była obrona północnej granicy Cesarstwa Austrii przed Królestwem Prus. Twierdza miała również inne zastosowania. W rzeczywiście był to ogromny magazyn broni i prochu, materiałów, żywności i jednocześnie zapewniała bezpieczne zakwaterowanie żołnierzy i ludności cywilnej.

Jeśli chcesz zapoznać się z trudnym żołnierskim życiem w twierdzy, przeżyć przygodę poznając podziemne tunele i poczuć atmosferę dawnego miasta garnizonowego, będziesz u nas mile widziany. Nasz przewodnik na pewno sprawi, że zwiedzanie naszego obiektu przyniesie Ci dużo satysfakcji i wrażeń.


Bilet wstępu obejmuje zwiedzanie podziemnego systemu obrony twierdzy, mieszkalnych kazamat Bastionu I, lapidarium M.B. Brauna i przejście po murach okalający z punktem widokowym na fortyfikacje.

Bilet normalny 60, – CZK za osobę
Bilet ulgowy 40, – CZK za osobę
Bilet rodzinny 170, – CZK
Dzieci do 6 lat za darmo

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Twierdza Josefov (CZ), Okružní 34, 551-02 Josefov
  • 491 812 343
  • info@pevnostjosefov.cz
  • www.pevnostjosefov.cz