Mamy zaszczyt zaprosić do pierwszej w Polsce i jedynej w swoim rodzaju Rezydencji Wellness ProHarmonia w Lądku Zdroju. Dzięki nam ujrzycie Państwo zupełnie nowy wymiar głębokiego wypoczynku i relaksu połączonego z rozwojem osobistym oraz doświadczycie unikalnych doznań duchowych i estetycznych.

Wszystkie wnętrza ProHarmonii cechuje swoista magia i odmienna atmosfera. Każde urzeka swoim ciepłym klimatem.

5 zmysłów, którymi odkrywa się to miejsce – w zapachu pokoju, w dotyku chłodnych kamieni czy świeżych szyszek na dróżce refleksoterapii w naszym parku, w smaku potraw w naszym 5-cio daniowym menu z natury, w dźwięku mis rozbrzmiewającym podczas relaksu, czy w śpiewie ptaków dobiegającym z otaczającego nas lasu, czy pięknych, tajemniczych wnętrzach Rezydencji; 5 stron świata, które poznacie mieszkając w naszych bajkowych rezydencyjnych pokojach, 5 żywiołów odkrywanych przez naszych Gości w ramach indywidualnie dopasowanych programów wypoczynku, aktywności i pielęgnacji w naszym VITAL SPA i wreszcie 5 wymiarów ekskluzywności i witalności w ramach naszych 5 wyjątkowych przestrzeni gościnnych.

Zapraszamy do ProHarmonii i Lądka Zdroju zimą na białe szaleństwo i błogi wypoczynek, wiosną na pozimową odnowę i przyjemność pobytu wellness, latem na tydzień nordic walking  i piesze wędrówki, jesienią na spotkania z winem, tygodnie z jogą. A zawsze - na spokojny wypoczynek wolny od stresu dnia codziennego.

Bajkowe Spanie

Uznaliśmy, że wnętrza ProHarmonii powinny wyzwalać głębokie doznania estetyczne i zmysłowe. Wiodącymi tematami są tradycje duchowe, zwłaszcza tych kultur, z których czerpiemy najwięcej inspiracji w poszukiwaniu optymalnego relaksu i regeneracji dla współczesnego człowieka. Znajdziemy tu zatem pokoje inspirowane  m.in. kulturą chińską, hinduską  czy japońską. W każdym z osobna warto przenocować, każdy dostarcza innych doznań.

Bajkowe spanie przygotowaliśmy w 20-tu rezydencyjnych pokojach. Każdy pokój gościnny jest inny, każdy opowiada inną historię pochodzącą z różnych epok i kultur. W pokoju Bourbonów, w prawdziwie królewskim  łożu z XVIII wieku przywołacie Państwo na nowo marzenia o książętach z bajki. Pokój Karen Blixen przenosi nasze sny, z pazurem lwa i łagodnością gazeli na Czarny Kontynent. Pokój Shangri-la wprowadza Gościa do mitycznej Krainy Szczęśliwości zapewniającej długowieczność, harmonię i mądrość. Istotą secesji było dążenie do stylowej jedności. Dlatego też, jeden z naszych pokoi nazwaliśmy Secesja, a na patrona wybraliśmy Alfonsa Muchę. W pokoju Gotyckim atmosfera średniowiecznej ascezy skłania do wyciszenia i refleksji.

Do odkrywania pozostałych historii i opowieści zapraszamy do ProHarmonii, gdzie z programem Dobrego Snu pozwolimy Państwu spokojnie zasnąć i po prostu marzyć.

Zapraszamy na wyjątkowy wypoczynek do wyjątkowego miejsca na odkrywanie wyjątkowych przyjemności.

KRÓLEWSKIE SNY

Pokój Bourbonów - dwuosobowy pokój, wyposażony w oryginalne, XVIII wieczne łożem z baldachimem. Tutaj marzenia o książętach z bajki spełniają się naprawdę. Atmosfera pokoju przenosi Gości w czasy świetności angielskich dynastii. Tylko telewizor i dostęp do internetu przypominają o teraźniejszości.

Pokój Szeherezady - zmysłowy zapach Ylang- Ylang, charakterystyczne dla orientu kolory, indyjskie łoże z baldachimem i złoty tron księżniczki tworzą baśniową atmosferę pokoju. Baśń Szeherezady opowiedziana w jedną z 1001 nocy staje się tu bliska rzeczywistości. Historie przeznaczone niegdyś dla sułtana, w Pokoju Szeherezady otrzymują swoje nowe, zaskakująco przyjemne zakończenia. W tym pokoju wszystko jest możliwe, nawet orientalny masaż zamówiony indywidualnie do pokoju w ramach tygodniowego pobytu. Witalizowanie wzajemnej atrakcyjności partnerskiej czy bajkowy weekend to programy  pobytowe, które sprawią, że będą Państwo wracać do ProHarmonii, aby odkryć kolejne opowiści Szeherezady.

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

Pokój Secesja
Dla miłośników stylowej jedności przygotowaliśmy pokój Secesja, zainspirowany malarstwem Alfonsa Muchy. Jest to pokój z dwoma niezależnymi łóżkami. Secesyjne meble, wzory oraz plakaty Alfonsa Muchy tworzą atmosferę tego pokoju.

Pokój Tycjan
Wielbicieli włoskiego renesansu zachwyci ten pokój i sny w ognistym kolorze rudopomarańczowym. Jest to pokój z dwoma niezależnymi łóżkami.

Pokój Z Widokiem
Z najpiękniejszą panoramą Masywu Śnieżnika w dzień. Nocą, przez prawdziwą lunetę można obserwować gwiazdy.
Pokój z Widokiem wraz z pokojem Tycjan mogą współtworzyć wspaniałe studio dla rodziny lub przyjaciół.

PODRÓŻE W CZASIE I PRZESTRZENI

Pokój Karen Blixen przenosi nasze zmysły, z pazurem lwa i łagodnością gazeli, na Czarny Ląd. Autentyczne zdjęcia z domu Karen Blixen w Afryce, album krajobrazów z pustyni i dżungli, drewniane  maski , zdjęcia Masajów i tygrysie wzory na małżeńskim łożu sprawiają, że w tym pokoju śni się o podróżach i przygodach.

Pokój Shangri-la wprowadza Gościa do mitycznej Krainy Szczęśliwości opisanej przez angielskiego pisarza Jamesa Hiltona, z której mieszkańcy żyją w harmonii i mądrości. To dwuosobowy pokój z małżeńskim łożem i balkonem z nastrojowym widokiem na las. Historia trzech kobiet opowiedziana na ścianach pokoju, ręcznie malowana beczka do przechowywania ryżu, błękity w sypialni i czerwień chińskiego lampionu zachęcają do bliższego spotkania ze zwyczajami  Chin i Tybetu i innych obszarów Azji otoczonych najwyższymi górami świata.

Pokój Sensu to pokój dwuosobowy i choć śpi się tu nie na klasycznym futonie,  w otoczeniu koloru czerwieni – koloru słońca i symbolu pomyślności w kraju kwitnącej wiśni można odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę i nowe źródło sił witalnych i inspiracji. Japoński wachlarz staje się tu atrybutem delikatnej i mądrej Gejszy a czasem wojowniczego Samuraja.

Pokój Kolonialny to pokój dwuosobowy z małżeńskim łóżkiem i klasyczna moskitierą . Zebrane tu pamiątki z kontynentalnych podróży przywracają wspomnienia i budzą marzenia o poznaniu nowych, nieodkrytych jeszcze miejsc.

Pokój Faraonów wewnątrz egipskich piramid wyzwalają się tajemnicze energie. Wiemy, że relaksują i  uzdrawiają a także pozwalają zachować świeżość i młodość. W ProHarmoni spanie w  dwuosobowym łożu w piramidzie pod okiem Horusa to z pewnością spokojny wypoczynek a z pomocą serwisu „ Dobrego Snu ” z relaksującą pachnacą  poduszką, herbaty z melisa czy regenerującego masażu serwis nasz zadba o lepszy i zdrowszy sen naszych Gości.  Pokój Faraonów to także tajemnica Anubisa i wspomnienie władczyni Egiptu – legendarnej Kleopatry, która rzekomo odkryła eliksir  młodości a na pewno właściwości pielęgnacyjne mleka i miodu.  Zapraszamy w cudowną podróż razem z nami.

PRESTIŻ I AMBROZJA

Pod Aniołami
W dwuosobowym pokoju z łożem małżeńskim Pod Aniołami strzała Kupidyna godzi w zakochanych, by ich trwale ze sobą połączyć. Podróż poślubna (nie istotne w  ile lat po…), czy miesiąc miodowy w anielskim otoczeniu? W ProHarmonii spełniają się wszystkie marzenia.

Apartament Dorchester
Luksus na miarę "Londynu". Codzienną rytualną herbatę o 5-tej, czyli tradycyjny five o’clock serwujemy Gościom w apartamencie Dorchester, który wprowadza w klimat luksusowego londyńskiego hotelu. Przytulny salon z zabytkowa kanapą, jasna sypialnia z łożem małżeńskim i balkonem oraz łazienka w angielskim stylu pozwalają wypocząć po królewsku.

SENTYMENT DO HISTORII

Pokój Michała Klahra

To dwuosobowy pokój z łożem małżeńskim, który odkrywa tajemnice regionu dzięki patronatowi Michała Klahra, wybitnego rzeźbiarza zasłużonego dla Kotliny Kłodzkiej i Lądka Zdroju. Panuje tu  twórczą atmosferą atelier artysty a także ciepły klimat rodzinnego domu. Tutaj można marzyć i bujać w obłokach odpoczywając w oryginalnym  bujanym fotelu

Pokój Marianny
To pokój dwuosobowy z małżeńskim łożem, któremu patronuje zasłużona  dla Kotliny Kłodzkiej Marianna Orańska. Jej  imię sławi regionalny marmur „Biała Marianna”. Lustrzane słońce nad łóżkiem, stylowe meble tworzą wyjątkowy  klimat tego pokoju. Balkon łączący pokój Marianny z pokojem Luisy może być pretekstem dla wspólnego wyjazdu na wypoczynek wellness dwóch par a także dwóch przyjaciółek, matki i córki itd.

Pokój Luisy
To stylowy pokój dwuosobowy z małżeńskim łożem, którym opiekuje się Księżna Luiza. Ksieżna Luisa Augusta von Meklemburg-Strelitz  jako królowa powróciła do Lądka Zdroju, miejsca gdzie wcześniej rozkwitła jej miłość do  króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III. Balkon, który łączy pokój Luisy z sąsiadującym z nim pokojem Marianny, dzięki temu pokoje te wspaniale się nadają na wspólny wyjazd przyjaciół i rodziny.

WEWNĘTRZNA CISZA

Pokój Gotycki
To jednoosobowy pokój, który zapewni Gościom odpoczynek od codzienności Atmosfera średniowiecznej ascezy skłania do wyciszenia i refleksji.

Pokój Goethe
To pokój jednoosobowy, jeden z naszych pokoi nie tylko dla pisarzy, myśli w nim stają się jasne a umysł wypoczęty. Ten romantyczny mistrz pióra spędził w Lądku Zdroju swoje 41 urodziny, a naszych Gości może nastroi do twórczych myśli wspaniały widok na las znad pisarskiego biurka.

Pokój Voltaire
To pokój jednoosobowy, którym opiekuje się słynny francuski filozof, pisarz i poeta.  To on miedzy innymi powiedział ,że sztuka medyczna polega na zabawianiu pacjenta, podczas gdy natura leczy chorobę. Zieleń i zapach lasu  w widoku z pokoju Voltaire koi nerwy i vitalizuje umysł.

Pokój Prowansja
W tym komfortowym jednoosobowym pokoju do snu  utula wspomnienie malowniczych zakątków i zapach pól lawendowych, a we wszystkich pokojach budzi Gości poranny szum drzew i śpiew ptaków zza okien ProHarmonii.

Kuchnia z natury i gościnność winem serwowana – to nasze motto i idea inspirowania i zachwycania Gości. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy restaurację Gourmet, która rano przepełniona jest aromatem kawy i świeżego pieczywa, w południe zaprasza witalnym bufetem a wieczorem staje się tłem dla 5-cio daniowego menu Gourmet. Sala balowa to część restauracji, w której panuje harmonia muzyki i koncertów oraz okolicznościowo wspaniałych balów do białego rana. Nasza restauracja to 40 miejsc dla Gości.

Śniadanie na tarasie, czy 5-cio daniowa kolacja przy świecach w sali balowej, zimowy grill na stoku – to świeżość i natura kuchni PROHARMONII. Tradycyjne smaki, dalekomorskie specjały, włoska lekkość i wykwintność francuska pojawiają się na naszym stole równie często jak aromat kuchni Azji czy alpejskie founde. Wieczór z codziennie zmieniającym się  menu to uczta dla podniebienia i zmysłów. Vital Menu – to propozycje dla Gości dbających o linię i harmonię diety, dopasowane do typu osobowości według 5-ciu elementów oraz skomponowane zgodnie z porami roku.

Goście hotelowi korzystają z niego w ramach programu wellinclusive. Goście naszych Gości, a także Goście i mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej są również serdecznie zaproszeni do naszej restauracji czy to na rodzinne śniadanie, na tematyczną kolację przy świecach, czy też jubileusz. Zapraszamy także do sali Dekanter, która zaskakuje tajemniczym Menu Kuchmistrzyni dopasowanym do gustów nawet najbardziej wybrednych smakoszy i koneserów.

Kulinaryka w ProHarmonii to kuchnia zaprzyjaźniona z naturą, dopełniona kulturą stołu, kompozycją wina i odpowiednim serwisem oraz harmonią muzyki, pór roku i pór dnia.

Harmony SPA – Czas relaksu i odpoczynku

Trudności z zasypianiem, zmęczona skóra, obolałe mięśnie – wszystko to objawy nadmiernego stresu i zbyt szybko upływającego czasu.
W ProHarmonii zatrzymujemy czas dla naszych Gości, wykorzystując go w pełni dla zdrowia i urody. Naszych 5 sposobów relaksu dopasowanych do 5-ciu typów osobowości pozwoli Gościom wybrać odpowiednią drogę odpoczynku.

W Harmony SPA, cytując Marcela Prousta, "Godzina nie tylko jest godziną, to naczynie wypełnione zapachami, dźwiękami, zamierzeniami, zmiennością aury".

5 sposobów relaksu komponujemy dla naszych Gości indywidualnie z następujących elementów:

Czysta Natura – arnika, siano, jałowiec w witalnej kąpieli parowej jako esencja zdrowia oraz wino, rumianek i jabłko, które  poddane działaniu mikrocząsteczkowej pary stają się prawdziwym eliksirem młodości.
Czysta nauka – wyjątkowo skuteczna metoda ćwiczenia koncentracji i głębokiego  odprężenia umysłu.
Czyste piękno – autorskie metody pielęgnacji Wellage wykorzystujące naturalne składniki aktywne górskich ziół i  szlachetnych glinek, nowoczesną nanotechnologię, odprężające dźwięki w zabiegach na twarz i ciało.
Czysty dotyk – Vitalstone – relaksujące ciepło kamieni, Rezonansowy masaż Zdrowe Plecy, Górskie Masaże dla zdrowia i urodu, Sulfurea – witalizujący masaż siarką.
Czysta vitalność  – gorący  rytuał w saunie fińskiej z aromatem górskiej sosny lub owoców, deszcz monsunowy i powiew górskiego powietrza po wyjściu z sauny.

Odpoczynek po saunie i zabiegach, poranna joga dla ciała i ducha, kąpiel w gongu czy  indywidualne sesje cardiotreningu w sali medytacyjnej to czysta harmonia.

Harmony Jacuzzi...
...czyż jest coś przyjemniejszego po dniu spędzonym na stoku narciarskim lub na górskich wędrówkach niż ciepła kapiel? Jest! To kąpiel z hydromasażem. Ale jeśli do tego wyobrazimy sobie nad sobą prawdziwy baldachim rozgwieżdżonego nieba lub ożywczy cień wiekowego kasztanowca w upalny dzień to... musi to być Harmony Jacuzzi w ProHarmonii.

Spotkania z GONGIEM i MISAMI TYBETAŃSKIMI w Harmony SPA
Gong, wytwarzając silnie rezonujące dźwięki, wpływa na ciało, umysł i duszę poprzez spowalnianie przepływu fal mózgowych, redukuje stres, uwalnia od lęków i przywraca naturalną równowagę psychofizyczną.

Harmony SPA to więcej energii, więcej spokoju, mniej stresu, skóra jak jedwab i... równowaga.
Naszym Gościom, oprócz codziennych  aktywności fitness i relaksu, rytuałów saunowych i wspaniałych degustacji zgodnie z  aktualnym tygodniowym harmonogramem oferujemy indywidualne zabiegi oczyszczające, odprężające, witalizujące, pielęgnacyjne i regeneracyjne dla ciała i umysłu zamawiane według potrzeb pojedynczo lub komponowane w programy zgodnie z 5-cioma sposobami relaksu w ProHarmonii, dopasowane do 5-ciu typów osobowości.

RYTUAŁY KĄPIELOWE

MAGIA DOTYKU ... OD KLASYKI DO EGZOTYKI
Masaże znane i stosowane były już w starożytności. Są najskuteczniejszym  i najprzyjemniejszym sposobem na poprawę zdrowia,samopoczucia i sprawności fizycznej, poprawiają krążenie, rozluźniają mięśnie, uelastyczniają stawy, zmniejszają bóle.

Rytuały SPA - przyjemność, radość dla duszy i ciała

EKSKLUZYWNE RYTUAŁY SPA dla NIEJ  i dla NIEGO
Wychodząc z założenia, że naturalne piękno tkwi w człowieku, przygotowaliśmy specjalne rytuały dla mężczyzn i kobiet, aby pobudzić zmysły, zrelaksować duszę, ożywić naturalne funkcje skóry, pozwolić urodzie zaświecić zgodnie z porą roku, wieku i płcią.

KOSMETYKA TWARZY
Piękna, pełna blasku cera - marzenie każdej kobiety. W ProHarmonii marzenie to może się ziścić!

Wellinclusive to zestaw 5-ciu korzyści zawartych w cenie pobytu, dla pełnej harmonii odpoczynku naszych gości.

Usługi zawarte w cenie Wellinclusive:

Nocleg (Hotel Wellness) w jednym z wybranych pokoi z codziennym podstawowym serwisem Dobrego Snu.

Całodzienny pakiet kulinarny:

    * Kawa dla  rannych ptaszków: od 7:00- 8:00, Koktajle Młodości na powitanie dnia (przy śniadaniu),
    * Ekskluzywny  bufety  śniadaniowy z ciepłymi daniami do wyboru, z bufetem zimnych i ciepłych napoi, śniadanie dla śpiochów : pieczywo, konfitury, zestaw wędlin i serów, wiosną i latem śniadanie na tarasie,
    * Witalny lunch a w ramach specjalnych programów np. lunch na stoku narciarskim lub biwak podczas wycieczki,
    * Popołudniowy bufet słodkości w Bibliotece,
    * Kolacje z 5-cio daniowym menu. W ramach tematycznych kolacji spotkacie Państwo bufety przekąskowe, deski serów, ekskluzywne menu galowe, wieczorne grillowanie, słodkie bufety,
    * Goście mają możliwość zgłoszenia przed przyjazdem lub dzień wcześniej specjalnych życzeń (np. menu wegetariańskie),
    * Woda źródlana do wszystkich posiłków na stołach w ProHarmonii.

Wellness inklusive:

    * Miękki frotowy szlafrok lub lekkie bawełniane kimono do wyboru do korzystania w SPA i w pokoju przez cały czas pobytu,
    * Codzienne rytuały w saunie z ziołami, cytrusami, solą oraz kąpiel w jacuzzi pod gołym niebem,
    * Witalny bar z wyborem ziołowych herbat oraz woda źródlana,
    * Do dyspozycji Gości jest sala Fit & Relaks – po południu do dyspozycji gości jako sala relaksu lub indywidualnego treningu a - zgodnie z harmonogramem tygodnia - sala do zajęć jogi, aerobicu, gimnastyki na kręgosłup czy relaksu przy dźwiękach gongu i mis nepalskich.

Sport i Natura inclusive:

    * Piesze wędrówki po Górach Złotych latem i zimą na biegówkach,
    * Jogging, nordic walking,
    * Specjalność tygodnia - Zdrojowa Kąpiel w wodach fluorkowo-siarczkowych Zakładu Przyrodoleczniczego "Wojciech", warsztaty w Wapienniku, wycieczka do jednego z okolicznych zamków, jaskini lub kopalni złota a zimą np. nocne jazdy na nartach,
    * Możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijów do nordic walking.

Ekskluzywne przyjemności w Rezydencji:

    * Powitalny aperitif z nutką ProHarmonii.
    * Przynajmniej raz w tygodniu jedna atrakcyjna przyjemność w ramach programu wellinclusive – np. degustacja wina, rytuał herbaciany lub prezentacje dla koneserów: fajek lub cygar; także wykłady na temat np. przypraw w kuchni lub sposobów radzenia sobie ze stresem.
    * Wieczory przy muzyce.
    * W Bibliotece Marzeń do wyboru ksiązki do czytania lub słuchania oraz wybór filmów DVD wraz z możliwością wypożyczenia odtwarzacza DVD.
    * Parking gratis.
    * Bezprzewodowy Internet.

Ponadto: napoje zimne i gorące oferta wirtualnego baru, indywidualne zabiegi SPA oraz pozostałe usługi wg życzeń Gości (Hotelu Spa) dostępne w przyjaznych cenach. W ramach specjalnie przygotowanych i skomponowanych zgodnie z kalendarzem ProHarmonii pakietów pobytowych 3, 5 , 7 i …12 dniowych otrzymacie Państwo jeszcze więcej…

AKTYWNIE I SPORTOWO
Dla miłośników aktywnych form wypoczynku przygotowaliśmy wiele atrakcji pozwalających poprawić kondycję fizyczną. Nasi Goście mogą uczestniczyć w zajęciach aerobowych lub jogi prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Mogą również udać się na spacer nordic walking. Rezydencja Proharmonia w ramach Kalendarza Aktywności organizuje wyprawy wędrówkowe w góry, zimą wyprawy na nartach, rajdy terenówkami, spacery nordic walking, zimową jogę czy też poranny jogging.

Aktualny Kalendarz Aktywności udostępniamy w każdy poniedziałek w recepcji lub też na stronie internetowej. Aktywności w ProHarmonii to (między innymi) zimowe safari narciarskie do różnych kompleksów narciarskich, możliwość zwiedzania jaskinii, wieczorne jazdy na nartach, a latem ziołowe wyprawy z ProHarmonią.

NARTY, NARTY...
Zima, w górskim kurorcie Lądek Zdrój tworzy niezwykły klimat. Okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Miłośnicy nart zjazdowych i snowboardu znajdą wiele dobrych miejsc. NARTY w Kotlinie Kłodzkiej to także narciarstwo biegowe i śladowe i specjalnie przygotowana trasa narciarska - wyjazd koleją linową na Czarną Górę i przejście w kierunku schroniska na Hali pod Śnieżnikiem. Czas przejścia to ok. 90 min. Zimowe szaleństwo z ProHarmonią to komfortowa "jazda". Na życzenie Gości serwis ProHarmoni zorganizuje sprzęt, transport do wyciągów, pomoc instruktora narciarskiego, zadba także o kondycję mięśni i relaks "po nartach" w Harmony SPA.

NORDIC WALKING
Rekreacyjny spacer można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, w parku jak i w górach przez cały rok. Nordic Walking – modne hasło ale kojarzy nam się różnie - kto nie spróbował, myśli o tym jak o formie aktywności dla „staruszków”, kto spróbował wozi ze sobą kije w samochodzie. W ProHarmonii Nordic Walking to spacery z instruktorem dla zaawansowanych i dla początkujących Walkerów. Spacery, które nie tylko poprawią kondycję, ale również poprawią humor.

Jest to najbardziej naturalna aktywność ruchowa. Aby rozpocząć zajęcia z Nordic Walking nie potrzeba wiele. Poza chęcią wyjścia z domu i potrzebą ruchu niezbędne jest wygodne obuwie, dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku, ubranie sportowe – wygodne do marszu oraz para kijków, które Goście ProHarmonii mogą bezpłatnie wypożyczyć.

WĘDRÓWKI I WSPINACZKA
Okolice Lądka Zdroju to wiele ciekawych miejsc dla zwolenników różnych form wypoczynku. Oto propozycje dla zwolenników pieszych lub rowerowych wędrówek oraz fanów wspinaczki skałkowej.
    * Ruiny średniowiecznego zamku Karpień oraz położony w lesie kościółek Matki Bożej od Zagubionych, do którego wędrówka z Lądka Zdroju trwa ok. 2h;
    * Jaskinia Radochowska, do której można z Lądka Zdroju pieszo dotrzeć w 1,5 h (największa znana jaskinia w polskiej części Sudetów Wschodnich, ponad 250 metrów podziemnych korytarzy) i kalwaria na szczycie Cierniaka, do której prowadzi 214 kamiennych stopni z połowy XIX w.;
    * Kilkunastometrowy krzyż na stoku Iglicznej, z której rozpościera się piękny widok;
    * Skalna Brama, Skalny Mur, Trzy Baszty, Trojan – skupiska malowniczych skał na szczycie Trojaka z punktem widokowym.
    * Rejon Trojaka (766 m n.p.m.) i Stołowe Skały (mocno rozproszony łańcuch od wysokości 465 m aż do 784 m n.p.m.) oferują kilkadziesiąt dróg pozwalających wspinać się osobom o bardzo różnym stopniu zaawansowania. Wiosną 1996 r. umieszczono w skałkach ponad 130 spitów i ringów, ukazał się również przewodnik wspinaczkowy "Skałki Lądeckie".
    * Wokół Lądka Zdroju wytyczonych jest 7 tras kuracyjno – spacerowo – wędrówkowych oraz 8 tras rowerowych.

Lądek Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk polskich – jako uzdrowisko był znany już pod koniec XV w. Według źródeł historycznych już w 1241 roku istniały tu urządzenia kąpielowe, które zostały zniszczone przez Mongołów wracających spod Legnicy. Najstarszy zakład przyrodoleczniczy "Jerzy", z basenem zbudowanym na źródle o tej samej nazwie, został wzniesiony w 1498 r.

W Lądku Zdroju występują radoczynne (zawierające radon) cieplice siarczkowe i fluorkowe. Wody lądeckie powodują, m.in.:

    * zwiększenie ukrwienia tkanek,
    * obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,
    * obniżenie  poziomu “złego” cholesterolu,
    * działanie przeciwzakrzepowe,
    * przyspieszenie zrostu kostnego,
    * przyspieszenie regeneracji chrząstki stawowej,
    * rozluźnienie przykurczów stawowych i mięśniowych,
    * wzrost produkcji hormonów kory nadnerczy,
    * wzrost produkcji  hormonów estrogenowych (ważne w menopauzie),
    * wzrost produkcji hormonów androgenowych (ważne w andropauzie),
    * poprawę ruchliwości i  zwiększenie ilości plemników,
    * korzystne działanie na skórę: przeciwalergiczne, przeciwświądowe, przeciwzapalne, skóra staje się gładsza i elastyczniejsza co, w powiązaniu ze zwiększoną produkcją estrogenów, daje efekty odmładzające.

W uzdrowisku jest eksploatowanych 7 źródeł, różniących się zawartością chemiczną i temperaturą wody (od 17,5 do 43,9 stopni Celsjusza). Goście ProHarmonii korzystają również z dobroczynnego działania wód lądeckich.

Najbardziej reprezentacyjnym sanatorium Lądka Zdroju jest Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech" (dawny Marienbad). Wyróżnia się neobarokowymi zdobieniami, marmurowymi misami z ujęciami wód leczniczych. W "Wojciechu" znajduje się okrągły basen kąpielowy wzorowany na łaźniach tureckich z wodą ze źródła termalnego, wokół którego rozmieszczone są marmurowe XIX-wieczne wanny do kąpieli perełkowych. W Bad Landeck leczyli się m.in.: Goethe, caryca Katarzyna II, car Aleksander I, królowie pruscy, John Quincy Adams – prezydent USA.

Godne zobaczenia w Lądku Zdroju są:

    * Zabytki architektoniczne w rynku – barokowe i renesansowe kamieniczki oraz neorenesansowy ratusz;
    * Barokowa figura wotywna dłuta Michaela Klahra w rynku;
    * Barokowy kościół Narodzenia NMP z rzeźbami Michaela Klahra;
    * Gotycki most, który oparł się wszystkim powodziom, z figurą św. Jana Nepomucena (w miarę dokładna kopia figury z mostu Karola w Pradze);
    * Pręgierz z XVI w. ustawiony w rynku;
    * Arboretum – najwyżej w Polsce położony leśny ogród botaniczny z kolekcją ponad 250 gatunków drzew i krzewów. Wiosną zachwycają pięknie kwitnące azalie i różaneczniki.

Okolice bogate są w różne atrakcje urozmaicające nieprzeciętny pobyt w ProHarmonii. Oto niektóre z propozycji:

    * Masyw Śnieżnika (Ośrodek Narciarski Czarna Góra – kolej linowa, wyciągi narciarskie, nartostrady, trasa narciarstwa biegowego i śladowego; szlak turystyczny z górnej stacji kolei linowej na szczyt Śnieżnika),
    * Javornik (Czechy, 10 km od Lądka)  – Zamek Jansky Vrch z Muzeum Fajek,
    * Kletno (Sztolnia fluorytowa kopalni uranu, jedna z najgłębszych jaskiń – Jaskinia Niedźwiedzia, Muzeum Ziemi, Wapiennik Łaskawy Kamień),
    * Złoty Stok (Kopalnia Złota – podziemna trasa turystyczna, Leśny Park Przygody Skalisko, Złota Ścieżka – szlak śladami poszukiwaczy złota).

W samym sercu jednego z najstarszych Zdrojów Europy - uzdrowiska Lądek Zdrój, położonego w południowej Polsce, w Kotlinie Kłodzkiej, u podnóża Gór Złotych - w 1906 roku została zbudowana Villa Barbara. Różne były koleje jej losu. W 2006 roku villa znalazła jednak swojego mecenasa, który po dwóch latach renowacji  przywrócił  jej dawną świetność. W grudniu 2008 roku, odrestaurowana w harmonii z historią i tradycją, Villa Barbara otworzyła swoje podwoje jako ProHarmonia Rezydencja Wellness – Perła w koronie Zdroju.

W tym miejscu, w otoczeniu Gór Złotych , w Lądku Zdroju – niegdyś miejscu wypoczynku królów i carów - czeka na Gości prawdziwie królewskie odpoczywanie. W ProHarmonii panuje atmosfera gościnności i witalności, w której można się zatopić, odnaleźć wewnętrzną równowagę i po prostu marzyć...

Opinie o tym miejscu
Przyjazna atmosfera, miła i dyskretna obsługa, smaczne posiłki.
The service was EXCELLENT - professional, personalised, sincere & nurturing. The ambience was everything that you could want to relax & reset from everyday life. I loved the dinners & breakfasts, the nightly good sleep service. I felt like at home without the need for everyday chores. I just LOVED the whole experience!
Sala kinowa, bezproblemowość personelu - nie ma dla nich rzeczy, której nie da się załatwić:)
subtelny klimat, miła obsługa, wspaniała kuchnia
klimat, piękne wnętrza, miła obsługa, spokój, fantastyczne jedzenie
Zabiegi SPA, jakość ich wykonania, obsługa hotelu -profesjonalizm, uprzejmość, zaangażowanie.
Hotel Proharmonia jest miejscem, w którym można spędzić każdą wolną chwilę i nie żałować ani jednej minuty. Wszystko nam się podobało!
Unikalne, dopracowane pokoje jak z bajki. Położenie, malownicza okolica, mnogość oferowanych oryginalnych atrakcji i bezpłatnych dodatków. Domowa atmosfera.
Cały pobyt w rezydencji ProHarmonia był bajkowy.Od momentu powitania,aż po wymeldowanie:)Zabiegi,jackuzi pod gołym niebem,sauna,projektornia,biblioteka,pokój,obsługa hotelowa.jedzenie...wszystko było naprawdę wspaniałe:)
Podobał mi się wystrój całego hotelu, gustownie ze smakiem i klimatem, który mi odpowiada. Serwis dobrego snu. Profesjonalna i miła obsługa.
Niepowtarzalny wystrój oraz atmosfera
Indywidualne podejście do gościa, super posiłki.
1. Świetna atmosfera 2. Koncepcja Rezydencji 3. Wspaniała obsługa i kuchnia 4. Lokalizacja
Spokój, cisza, wysoka kultura i profesjonalizm personelu, a zarazem dyskretna życzliwość i gotowość pomocy.
Absolutnie nie spotykana dbałość o wszystkie najmniejsze szczegóły, uprzejmość i pełen profesjonalizm personelu, wystrój, nastrój, cisza i spokój. Wiedzą jak zadbać o klienta, jego samopoczucie i czas.
Bardzo ciekawie urządzone pokoje, każdy w innej konwencji; pokoje mają nazwy zamiast numerów,; każdy klucz jest inny
Atmosfera, biblioteka, poranna kawa i niezwykłe menu.
ProHarmonia jest wyjątkowym i magicznym miejscem o niepowtarzalnym klimacie, ciepłej atmosferze, przepięknych wnętrzach, wyśmienitej kuchni, profesjonalnej i przesympatycznej obsłudze, która dba o każdy najmniejszy szczegół, nietuzinkowych rozwiązaniach i pomysłach jak np. \"Serwis Dobrego Snu\", kino, wyjątkowy rytuał sauny i cudowne zabiegi spa, klimatyczna biblioteka dla gości. Przemili Gospodarze, którzy tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca.
Profesjonalne spa, wyjątkowy klimat, fantastyczna sauna.
Przyjazna, domowa wręcz atmosfera, profesjonalna obsługa, ciekawy wystrój, smaczne posiłki, interesująca historia rezydencji :) Z okien widok na Lądek Zdrój.
Rzadko zdarza się, aby rzeczywistość była lepsza od prezentacji w internecie - tak jest w przypadku PH Rezydencja Wellness. Podobała mi się dbałość nie tylko o rzeczy duże - widoczne, ale przede wszystkim dbałość o szczegóły. Wysoko oceniam profesjonalność i zaangażowanie wszystkich osób (z którymi miałam styczność) zatrudnionych w Rezydencji. Nie punktowałam jednak \"10\",ponieważ zawsze jest coś do udoskonalenia i poprawienia. Te 6 dni spędzone w PH RW były dla mnie dużą przyjemnością i wytchnieniem - dziękuję.

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • ProHarmonia Rezydencja Wellness, Leśna 4, 57-540 Lądek Zdrój
  • 74 812 08 00
  • info@proharmonia.pl
  • www.proharmonia-spa.pl
Średnia ocena (max 10)
Na podstawie 29000 opinii
9.6
Pakiety pobytowe Zarezerwuj